23. 4. 2019 @ 17:00 - 20:00

American Movie Club, American Center US Point, Thelma and Louise, ZČU v Plzni

Světla svítí, stěrače stírají? Raději si to zkontrolujte, protože s naším Movie Clubem vyrazíme na cestu!

Jeho tématem totiž budou Road Movies, a tak v dubnu budeme prchat s Thelmou and Louise do Mexika, v květnu se staneme Almost Famous a v červnu vyrazíme s povedenou rodinou Hooverových na Little Miss Sunshine. Všechny tyto filmy si pustíme v angličtině s anglickými titulky a zároveň si k nim poslechneme anglický komentář Brada Vice – odborníka na americkou literaturu, FPE ZČU.

Když se Thelma a Louise, dvě kamarádky, vydají na víkend do hor, chtějí jen uniknout nudě všedního života. Poté, co Louise zastřelí muže, který se pokusil znásilnit Thelmu, však budou muset uniknout policii, která by jim prý stejně nevěřila. A prchat budou až do Mexika…

Thelma and Louise, American Center US Point, ZČU v Plzni, filmový klub

23. 4. 2019