3. 6. 2020 @ 17:00 - 19:00

Poradenské semináře

Seminář určený pro studenty středních škol a jejich rodiče. Zaměříme se na všechny možnosti, o kterých by středoškoláci v souvislosti s USA měli vědět. Povíme si o možnostech:

• studiu na amerických středních školách
  • programu FLEX
  • rozdílech mezi českými a americkými vysokými školami
  • studiu na vysoké škole v USA po české střední škole (jaké jsou vysoké školy, jak vybrat tu správnou školu, jak a kde hledat, kdy začít s přípravou na přijímací řízení a z čeho se skládá, nutné testy a zkoušky, finanční náročnost)
  • financování studia (stipendia od amerických vysokých škol, Fulbrightovo stipendium, ostatní stipendia)
  • studiu angličtiny v USA, brigád, stáží a praxí v USA
  • informačních zdrojích US Pointu (eLibraryUSA, knihovna)
  • procvičování angličtiny v US Pointu (English Conversation Club, American Movie Club, Book Club, American English, Voice of America aj.)
  • besedách s odborníky v US Pointu ( Pilsen Talks a ostatní semináře a přednášky)

Mrkněte na rozpis i ostatních seminářů a sdílejte ho s kamarády, rodiči i učiteli 🙂.

Poradenské semináře

3. 6. 2020