4. 12. 2019 @ 17:00 - 18:00

USA & Já

USA & Já – Chci studovat na americké univerzitě… a jsem vysokoškolák

Seminář určený hlavně pro studenty a doktorandy vysokých škol. Jaké mám možnosti, když už studuji vysokou školu v Čechách, ale chtěl bych získat americkou studijní zkušenost? Seminář bude hlavně o:

• základních rozdílech českých a amerických vysokých škol
  • full-time studiu (jak hledat školu, jak se připravit na přijímací řízení, nutné testy a zkoušky, finanční náročnost)
  • stážích, praxích a krátkodobém studiu (jak postupovat, jak hledat školu, na co se připravit)
  • příklady dobré praxe (jak si studenti zařídili studium, stáž, praxi v USA)
  • financování pobytů (detailní přehled stipendií Fulbrightovy komise, Freemovers, ostatní stipendia)
  • informačních zdrojích US Pointu (eLibraryUSA, knihovna)
  • možnostech procvičování angličtiny v US Pointu (English Conversation Club, American Movie Club, Book Club, American English, Voice of America aj.)
  • besedách s odborníky v US Pointu (Fulbright „Naživo“, Pilsen Talks a ostatní semináře a přednášky)
  • možnostech brigád v USA (W&T, Camp Councelor, Au Pair)

Série seminářů USA & Já

Série 5 informačních seminářů o možnostech, které Vám Spojené státy americké nabízí. Každý si zde najde své. Informace v seminářích jsou určené pro veškerou veřejnost – pracující, absolventy, studenty, rodiče, školy a neziskové organizace. Dotkneme se možností studia na amerických školách, brigád a stáží, cestování, studia angličtiny, finanční podpory pro absolvování odborných pobytů v USA a získání amerických odborníků pro školy. V češtině.

USA & Já – Co je tam pro mě?

USA & Já – Brigády a stáže

USA & Já – Možnosti pro středoškoláky