Dobrovolníci

ZČU_US Point_Stážisté
Stážisté s americkou spisovatelkou Dianne Simmons

US Point a dobrovolníci

V našem teamu dobrovolníků získej životní zkušenosti, které se Ti hodí nejen do životopisu a setkej se se zajímavými lidmi.

Do našeho týmu dobrovolníků hledáme zapálené lidi, kteří mají chuť pomáhat s technickými, administrativními a programovými aktivitami Amerického centra US Point. Na základě pohovoru se snažíme najít činnost, která zájemci přijde smysluplná a chce se jí věnovat (např. příprava grafických podkladů, správa knižního fondu, pomoc při organizaci akcí, lektorování, příprava materiálů pro jednotlivé akce aj.). Časová náročnost závisí pouze na časových možnostech dobrovolníka.

Ideální dobrovolník je ten, který má kladný vztah k dobrovolnictví a Spojeným státům americkým, rád se přiučí novým věcem, je kreativní, ochotný a flexibilní. Měl by mít minimální znalost anglického jazyka, nicméně toto není podmínkou.

Nabízíme zkušenost s chodem centra, kde si dobrovolník (pokud má zájem) může vyzkoušet rozličné druhy práce s tím spojené. Zároveň v případě zájmu nabízíme veškerou komunikaci v angličtině a setkání se zajímavými lidmi.

Hledáme dobrovolníky (nejen) pro tyto činnosti:

• návrh PR kampaní
  • práce se sociálními médii
  • design plakátů a letáků
  • Apple nadšence
  • fotografa
  • aktualizace webových stránek
  • pomoc při organizování akcí
  • kreativního stylistu textů pro různé PR účely
  • milovníka americké literatury
  • nadšence do vytváření videí
  • korektury anglických textů
  • překlady a tlumočení
  • vedení programů pro školy
  • a další

Praxe pro studenty ZČU

Studenti se v rámci své 80 hodinové praxe seznámí s chodem centra, administrativou s tím spojenou a organizací akcí pro veřejnost a školy.

Aktivity stážistů pro LS akademického roku 2018/2019
– administrativní podpora (práce s webovými stránkami, Google drive, Facebook aj.)
– programová podpora (seznámení se se všemi kroky nutnými k naplánování a realizaci akce – student sám naplánuje a zrealizuje min. 1 akci)
– marketingová podpora (seznámení se se všemi aktivitami spojenými s propagací akce včetně návrhu grafiky pro akci)
– student se aktivně zapojí do příprav všech akcí US Point

Dobrovolníci a stážisté u nás mohou zažít celou řadu zážitků  – i těch nečekaných 🙂